Podzimní ochytření a vlastní chytrá filozofie

12. listopadu 2016 v 23:09 | pan Nedostižný |  mé myšlenkové pohnutky
Jde o to přijmout sebe takového jaký jsem.

Uvědmoil jsem si, že:
Jsem příliš sebekritický, nedokážu objektivně hodnotit "ůspěch", tam kde by byli ostatní šťastní jsem stále nespokojený, měl bych bych víc šťastný za to, co mám, tohle jsem přece vždycky chtěl.
Podle psycholožky Stehlíkové jsou inteligentní lidé mnohem více empatičtí, emoce cuhovávají dlouho, střídají obory a dokáží se dokonale soustředit na něco, co je naplňuje a baví. Jsou přemýšlivější a myslí velmi teoreticky. Ve škole je to nudí.
Si moc nedůvěřuju. Je to spojeno se sklonem k perfekcionismu, neustále vidím prostor ke zlepšení a jsem tedy vždy nespokojen, je třeba se sám sebe umět dobře pojmenovávat, popisovat - jsem nejzodpovědnější dítě, vtipný a spolehlivý kolega, vždy mám pozitivní náladu, každému chci vždy pomoci, při překlepu jdu vždy k zárodku problému, aby se to neopakovalo...
Jsem přestal dělat vše, co mě nevaí. Osobní přesvědčení a sympatie k tématu rozhdují o tom, zda jsem vůbec shopen se věcí zajímat. Když mě něco nezajímá, tak to prostě ignoruju, cením si totiž místa ve své hlavě.


Nově:
Budu pozorovat své emoce a prociťovat je okamžitě, nebudu je ignorovat, protože se jen uloží do skříně emocí, kde bují a zvětšují se.
Budu okamžitě reagovat na zprávy, chat a ideálně i na emaily, abych nemusel vše odkládat a být podvědomě ve stresu, že tam na mě něco čeká.
Nechám se zajímavě ostříhat.
Nejím laktozu.
Budu oblékat hlavně tak, aby mi to slušelo.
Dál razím všechno nebo nic a budu se bavit jen s lidmi, kteří mají IQ jako já, pochopí mě. Drsné, ale nechci ztrácet čas s lidmi, kteří mi nerozumí přeci. Nebudu povrchní a vídat se s krásnými lidmi,
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Es. | Web | 18. listopadu 2016 v 19:54 | Reagovat

někdy mi připadá, že přijetí sebe samého, je daleko těžší, než přijmout charakteristické vady někoho jiného.. povídej mi něco sebekritice, vždy od sebe očekávám víc, asi to tak má nastaveno dost lidí

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama