Nemilosrdné názory a odpovědnost vůči sobě

7. října 2014 v 22:53 | pan Nedostižný |  mé myšlenkové pohnutky
Na konci jara jsem se těšil na léto, protože jsem plánoval požadované zvolnění. Ve chvíli, kdy je podzim nabitý a já pořád nestíhám se stále vracím zpátky do května, ale proč? Bylo mé puritánské jaro plné příslibů a naivních přání tak pozitivní, že mi ve chvíli, kdy zase padám do vztahů a jen-tak-tak stíhám školu s prácí, nezbývá nic jiného, než zase studovat svou minulost?

Už dávno jsem pochopil, jak moc je můj život archetypální, jenže sám jsem pořád nezjistil, jaký archetyp jsem já samotný a paradoxně se tím ani nezabývám. Neustále ve svých myšlenkách obracím k hledání symbolů v říjnových dnech. Jaký je začátek podzimu 2014? No, na jednom se shodnu hnedka - je vážně nedostižný.

Ve chvíli, kdy jsem odevzdal bakalářku, jakoby všechno utichlo. Opadl stres a přišla satisfakce. Designblok se rozběhl a já už jen můžu sledovat, jak jsou mé nápady realizovány. Nejen práce na bakalářce, ale taky platonická láska do pana Štíra opadla asi ve stejnou dobu. Najednou se z něho vyklubal někdo, s kým vůbec nechci být. Trvalo to dva dny a už jsem randil s Danielem. A i zde je paralela vztahů se školou. Ve chvíli kdy mezi náma vzplanula láska, nám začal i semestr a protože se naše rozvrhy celkem kryjí, vídáme se většinou pozdě večer, procházíme se dlouho a domů se s příjemným pocitem vracím kolem třetí. Přicházející povýšení v luxusní restauraci a s ním spojený vyšší počet směn, mě také zaměstnává trochu více než jindy. Nicméně je to nejlepší vztah a přiznávám, že jsem zamilovaný. Pořád mu nevěřím, pořád jsem žárlivý a pořád se snažím zlámat srdce dřív, než to udělá on, ale snažím se si z toho brát a funguje to. Usmívám se!

Po kamarádském auditu a zjištění, že všichni zůstali tam někde daleko za hranicemi mé cílevědomosti a mého obrou na ně moc nemám čas. Včera jsem si ale zašel za Dýnem na víno. Konečně jsem využil toho, že bydlí kousek od galerie Křehký, sídla Designbloku. Musím říct, že bylo skvělé vidět jeho zelené domácí trenky, vidět jeho nábytek, jeho pokoj, jeho. Bylo to moc milé, udělali jsme si výbornou večeři a pili "naše víno. Přesto jsem cítil, jak jsou pro něj mé problémy trochu "nad" rámec. Přesto, že nerozuměl věcem ze školy, mi prozradil s kým spal pan Daniel. Jeho kruhy pod očima, unavenost a podivný telefonát mi prostě namluvili jednu věc - Dýn fetuje. Vážně, strašně mi to zapadlo do celé skládanky nepatrných motivů a jestli mám poslouchat svou intuici tak voilá! Hlasitě na mě řve, že je Dýn fetka a jeho spolubydlící (spolužačka) v tom jede taky. Když Kudlanka vystoupila z pokoje, byl jsem v šoku. Opuchlá běhna, která dělá šest let bakaláře. Žádný respekt. Spíš mé ego se začalo stydět, když mi Dýn říkal, že mi to moc sluší. Je super, když víte, že tam někdo pro vás je, kdo vám otevře dveře a rád pokecá. Jenže vaše intuice říká něco jiného …

Na konci srpna jsem měl pocit, že mám ohromné štěstí, dnes si ale říkám, že podzim si ta pozitiva na karmě vyvažuje. Tiskárna, auto, počítač, trapas v restauraci, nemoce doma, to vše neustále bombarduje klídek v mém životě. Ano, jak řekl Dýn, já mám vše, ale občas ztrácím cíl a když není cíl, jsou opravdová přátelství, dlouhý životopis i zamilovanost k prdu!

Opět se mi v hlavě zapla kalkulačka počítající peníze. Zase jím nepravidelně a bulirex klepe na dveře. Vůbec se mi nechce pařit a pořád mám chuť se uzavřít. Venkovanka se bojí že má AIDS, co já, proč se už nebojím? A co budu dělat, až zjistím, že ho mám? Vydám knihu s názvem "pan Nedostižný" - vážně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Leopardí Mládě | E-mail | Web | 8. října 2014 v 15:20 | Reagovat

Abych byla upřímná, docela často se zamýšlím nad tím, že se nechám otestovat, pak to ale zavrhnu. Nejsem si jistá, jak bych nesla vůbec čekání na výsledek, vypadaly by mi všechny vlasy. Nejsem nijak promiskuitní, vystřídala jsem 3 partnery, ale žádním z nich si nejsem jistá.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama