První podzimní ráno bez sexu

20. září 2014 v 8:56 | pan Nedostižný |  mé myšlenkové pohnutky
Stojím v přední místnosti. Mám na sobě pracovní vytahanou bundu od adidas, zahradní rukavice a snažím se zaplnit volné ráno prací na zahradě. Dveře jsou otevřené ven a já se pohledem upírám do zadního pokoje, kde leží. Přes celou postel, přes dva polštáře, přes dvě peřiny, přes dvě lůžka. Leží tam jako mrtvola s ústy dokořán. Ten, u kterého teď spávám, ten který mi píše celý den na WhatsUp, ten se kterým jsem dvakrát spal, ten, který měří 193 centimetrů, ten, co mi málo vyjadřuje náklonost, ten, co se nesměje mému humoru, ten, vedle kterého vypadám, jako dokonalý muž. Stojím v přední místnosti a zírám, jak tam vzadu na posteli leží, pan Štír.

Zatímco mi na stole chladne čaj z luxusní restaurace v ukradeném hrnečku, já sbírám listí na zahradě. Je půl osmé ráno, celá vesnice ještě spí, ale mé myšlenky v hlavě jsou velice aktivní. Mám mu říct, že mi nerozumí a že od něho čekám něco jiného? Mám to skončit? Je to vážně jen další buzerant, se kterým ztrácím čas? Proč nechtěl sex? Zavolám panu Nápadníkovi, Čertovi, Cizincovi a oslavím "rozhodnutí" dalším sexem! Já vím, že ten seriál není až tak vtipný a že ten humor je celkem trapný, ale na co si to kurva hraje? proč o něm takhle přemýšlím, když jsme spolu tři týdny?! Ano, naslouchá, ví, že jsem upřímný, ale stejně mluví o svých věcech. Přechází mě a nereaguje na mě. Pořád mluví o bohatých a úspěšných a sám nic nedokázal. Jenom se válí v posteli a zkoumá mé chyby. Pořád sbírám listí na zahradě.

V autě:
  • pan Nedostižný: "Je zvláštní, že si na tvůj humor nemůžu nějak zvyknout. Sám jsem byl celou střední ironický. Ve vztahu na to asi nejsem zvyklý ....."
  • pan Štír: "Nechápu, že Praha je nejbohatší region a přitom to tak nevypadá. Podívej na ty silnice! Řekl bys, že jsme v nejbohatším regionu?"
  • pan Nedostižný: " ... nevím, mluvil jsem o tvém humoru ...."

Pořád nedostávám odpověď, kterou potřebuju a jdu ještě dál. Říkám, že si nerozumíme, on nechápe. Je poledne, slunce svítí a navzdory přicházejícímu podzimu je teplo. Mám dobrou náladu, sedím doma, dodělávám bakalářku a věci do Designbloku. Pana Štíranechávám stranou.

Ano, tak takhle já teď žiju. Vztahy pracovní a milostné byly ještě jednou umocněny. Všechno střídá čím dál tím víc a mít dvě práce, dva vztahy, přítele a školu, je pro mě už standard. Neustálé vyjednávání a řízení vztahů jak v Designbloku, tak v luxusní restauraci mě naučilo obratně zamlčovat některé informace a dokonale vycítit, co kdo chce. Písničky připomínající minulý rok, friends with benefits a Dýna mě už vůbec neberou, jako by sentimentální vzpomínání už nebylo pro mé já dosti cool. Lidé z vejšky se jeví jako další zvládnutý kolektiv a já už vím, co všechno se děje v zákulisí toho jejich mediálního divadla. Velká jména velké značky, velké platy a ani ty velké domy mě už prostě neohromí.

Opravdoví přátelé vysí někde ve vzduchu a sociální sítě pořád čekají, až si napíšeme, jenže já už měsíc neviděl Dýna, Tymise, Bejvalku a jiné. Ká. se teď jeví jako ta, která do mého vztahu se Štírem vidí nejvíc, najednou mi radí ona, nikoli Tymis - ten se odstěhoval za Prahu a žije zdravě.

Blíží se další rok, další milník, další přijímačky a já si tak říkám, jak moc je ten dospělácký svět křehký. Pořád se nemůžu zastavit v rozhazování peněz a přitom bych si strašně rád našetřil na velký útěk do zahraničí. Štír se bohužel vybarvil jako obrovský lenoch, co o sobě moc nemluví a nedokáže projevit emoc.

To mam zase učit dalšího, jak se chovat? Jeho mínus, že mě nedokáže ocenit. Nevěřím a co dělám? Silácky dotahuju všechno ostatní, říkám egu, že tu trofej má, ať je v klidu.

Mám na víc. Jako jsem měl, když jsem opouštěl Dýna, Lvíče, Vila atd. ....

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 M | Web | 20. září 2014 v 10:58 | Reagovat

ahh po dlouhé době jsem zavítala na tumblr a uviděla tvojí zprávu:))to je strašně moc fajn,že tě psaní nepustilo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama