Pracovní červenec, pod mrakem a v kancl

11. července 2014 v 13:37 | pan Nedostižný |  mé myšlenkové pohnutky
Je vlhké zatažené léto, velká zátěž a dusno, chodím spát o půlnoci, stávám vždycky v osm, každé ráno sice cvičím nově i ruce, ale mam vždycky takové divné dunění v hlavě, jako kdybych pil, rodiče jsou doma, chodím jen na brigádu nebo dělám na bakalářce do Designblogu, nemám chuť k jídlu, strašně piju, sem na sebe naštvanej, protože jsem nerudnej, na pozadí vzpomínám na minulé léto a všímám si, jak moc zábavy jsem si během tohoto června dopřál.

Já nežiju realitou a nikdy jsem nežil. Má citlivá povaha mě nutí utápět se vzpomínkách, vytvářet si nové pohledy na zažité, přepisovat historii a brát si z ní jen to, potřebuju. A když si zrovna nehodnotím zkušenosti, tak nadějněplně plánuju, snažím se sám sebe nadchnout, povolávám naivitu a dávám si cíle. Přítomnost je ale vždycky v pozadí a tak se už od tý doby, co končil letní semestr snažím co nejvíce si užívat studentského života. Celý červen jsem se poflakoval venku, hlavně s lidma ze školy, vídal se s real friends a chodil na akce. Vím, jak moc jsem pracoval a učil se, zatímco hlavou bežely myšlenky na vytoužené volno. Pak, když přišel červen, jsem dělal všechno proto, abych se "vytrhl" z reality. Vyvrcholilo to Francií, festivalem a narozeninami.

Jenže teď je tu zatažený červenec. Mám spoustu kancl práce do designbloku, zatímco si odbíhám na směny do luxusní restaurace a s kamarády si spíš píšu a telefonuju, než abych s nimi byl. Na práci v luxusní restauraci je dobré to, že se díky ní dostanu do kontaktu se zajímavými ldimi. Zákazníci jsou většinou bohatí, takže mají čas na své koníčky, sport a své tělo. Celé směny si říkám, jak si to já budu užívat se svými přáteli. Jenže jako kdyby mě ten městský život plný právě těchto luxusních restaurací, schůzek a pracovních pohovorů už nebavil. Jsem na pomezí designu a reklamy a nevím, jak se mám oblékat. Jsem na pomezí orientací a nevím kým se zabývat. Nevím jestli jsem prací v časopise a polovztahem s bohatým Vilem nasytil toho umělého snobství, nebo jak to pojmenovat, ale spíš mam chuť odjet na dva měsíce do Asie a stavit tam školku, třeba. Všechny ty mé potřeby, snahy a názory jdou proti sobě a já, jako kdybych kličkoval, prokluzoval a tančil všemi těmi zájmy.

Vin Diesel je úžasný. Stíhá pařit, zatímco si koupil byt, který sám renovuje a v srpnu odjíždí na erasmus do Finska. Jsem vážně rád, že jsem ho poznal. Dýn drží slovo a od prohlášení na oslavě, že se chce víc vídat, mi už třikrát volal. Jenže můj nabitý diář je i v létě nedostižný a tak jsem musel říkat ne. Jiřinu a K. odbiju private party, ale jinak na ně taky nemam čas. Tymise sem taky dlouho neviděl a s Ká. jsme řešili jen její práci, kam jsem i já poslal životopis.

Včera jsem se viděl s Čertem, abych mu nabídl, aby se mnou jel na dovolenou. Po tom, co se lidi ze školy vybarvili jako nezodpovědný lenivky a real friends have no money, se mi tenhle člověk, co se mnou natáčel, byl na eurovíkendu a zná mě ze školy jevil jako ideální partner na dovču. Ano, další člověk, další kamarád, kterého "nepotřebuju", ale to, co potřebuju je dovolená, ať už na ní pojedu s kýmkoli. Než jsem se ale sešel s Čertem, psal jsem si s panem Dospělým a pojistil jsem si tak spolucestovale na dovču. Překvapilo mě, že by jel, teď mu jen napsat, že už ho nepotřebuju.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Leopardí Mládě | E-mail | Web | 12. července 2014 v 12:24 | Reagovat

Já to bohužel vidím tak, že dovolená se nekoná. Mám sice "real friends", kteří mají ještě víc real money, ale hlavně úplně jinou představu o dovolené. Chci dobře jíst, potápět se, poznávat a ochutnávat všechno co se naskytne, ztratit se a najít něco nového. Popíjet drinky u bazénu můžu kdykoliv, třeba i doma a sama, když budu chtít (A to já nebudu...). Nemyslím si, že bych nebyla samostatná, naopak, ale nejsem samotářská. Potřebuju se o to všechno s někým dělit.

2 Nellie Happiness | Web | 12. července 2014 v 13:39 | Reagovat

Tak jestli potřebuješ dovču, tak to jsme dva ;)

3 Es. | Web | 16. července 2014 v 1:10 | Reagovat

ty tu dovču potřebuješ jak sůl ;) prostě vypnout, bavit se a nic neřešit! :))

4 Creencia | Web | 17. července 2014 v 7:05 | Reagovat

Jo, na tu dovolenou jeď! Pracuješ, ani se nezastavíš a to taky není dobrý ;) Zrovna včera mi moje kamarádka z práv nabízela dovču u moře- bohužel až do konce srpna pracuju na soudě a nemůžu si vzít volno, když už mě stálo takové úsilí se tam dostat.... ale Řím je můj sen. Takže jsem během půl hodiny našla first minute na září, za další půlhodinu přemluvila kámošku a bylo to!

5 Andy | Web | 17. července 2014 v 21:35 | Reagovat

člověk si zaslouží odpočinek.. hrozně mě zaujal tvůj styl psaní.. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama