Přicházející odpočinek, co střídá pracovní melancholii

14. září 2013 v 9:21 | pan Nedostižný |  mé myšlenkové pohnutky
Tradiční sobotní ráno, nikdo doma, sychravo, přicházející podzim, zelený čaj, chleba s cibulí. Přesně takhle začínaly mé články, když jsem začal blogovat. Shrnul jsem raní atmosféru do pár hesel abych ji vystihnul. Vzpomínám si, jak ve druháku na střední každé zářijové ráno krásně svítilo sluníčko. Po probuzení jsem si zapnul počítač a poslouchal písničky na celý být. Tahle ranní pohoda je nedostižně passé ...

Změnil jsem si design blogu, protože mi ten světlý krémový moc připomínal léto a to už je pryč. Čas, kdy budu muset v reklamce říct, že odcházím se blíží, je mi to dost nepříjemné. Těším se na školu, ale až se budu muset opravdu učit, bude asi jiný. Z facebooku mi přijde, že pan F. odletěl do Londýna, což vysvětluje chování Dýna, který se chce vidět, má asi volno když je manžel pryč ( :D ). Nicméně, kdyby tam pan F. zůstal bylo by to pro všechny nejlepší. Já na něj nebudu muset myslet a on si aspoň vydělá a bude se cítit stylově.

Doma už nepiju kafe, večerní přejídání se se zlepšuje stejně jako má pleť. Mám problém s oblékáním, kamkoli jdu, tak mi přijde, že mi to nesluší. Rozbily se mi hodinky a došla drahá voňavka. Občas přijde záchvat chutě jet do ikei a zařídit si novej pokoj. Občas přijde schýza z toho, že si přijdu hloupej, nic nečtu, nesluduju a když, tak to zapomenu.

Jsem ještě v okovách svých ambicí, ale příští tden to povolí. Cítím, že přijde čas, kdy si zase budu užívat, ale jinak než v létě ...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Meggy | Web | 14. září 2013 v 14:23 | Reagovat

Děsí mě, jak léto mizí. Netěším se na zimu, vždyť nedávno skončila. A nevěřím na podzim :D
Myslím, že je správný těšit se do školy, taky jsem se tam těšila, jo, učit se mi nechce, ale přece jenom... aspoň má člověk režim. A předělat si pokoj? Proč ne? :)

2 Lauralex | Web | 14. září 2013 v 19:59 | Reagovat

Miluju podzim, ale ten hezkej, ne zimu, která se jen tváří jako podzim.
A nový design se mi líbí. :-)

3 Hotdog | E-mail | 14. září 2013 v 23:11 | Reagovat

Je vůbec smyslem života něčeho dosáhnout? Má to vůbec oporu ve smyslu štěstí člověka jako takového? Není to honba za ohromnou bublinou, která nám sice velmi lichotí, hřeje nás, mrdáme se s ní, lidé nás díky ní obdivují, ale nakonec zjistíme, že ty lidé jsou vlastně nespokojení trapáčci, jenž se ženou skrze nás za hovnem, stejně jako my? Chtějí si v těch sračkách smáčet nos a vlastně celou držku a ještě si myslí, že dělají něco důležitého, smyslého, vyššího. Člověk by měl být šťastný. Není tu od toho aby měl školy, peníze nebo dobrý baráky. Mělo by se mu hlavně dobře žít. Život je radostí a radost životem. Tím nechci říct, že mít školy, peníze nebo dobrý baráky vyvrací to "být šťastným", ale nemyslím si, že to tak je vždycky. Naopak. Člověk se mylně domnívá, že to všechno ho udělá lepším. Když to všechno má, zjistí že tomu tak není. Že je uvnitř pořád stejnou sviní, stejným chudáčkem, nebo poserou. Člověk by se měl především naučit žít sám se sebou, jinak ho to dříve či později stejně dožene. A hlavně být šťastným. Nečekat na štěstí někdy v budoucnu a vysnívat si jej. Jsme tu teď a tady. Příštího měsíce se třeba nedožijeme. Téměř každý den bychom se měli probudit a těšit se. Pokud to tak není, je něco špatně.

(PS: Nejsem jehovista ani podobnej šašek)
Pokoj v duši

Teplej pes

4 Es. | Web | 17. září 2013 v 13:35 | Reagovat

ten dess je skvělý ! :)) fakt se mi líbí, úplně se sem a k tobě hodí :)
budeš končit v reklamce? co potom, jen škola? :)

5 Es. | Web | 17. září 2013 v 13:57 | Reagovat

konečně už jsem víceméně zase v obraze :D přečetla si všechno, co jsem nečetla a nejvíc mě potěšilo, když si psal, že jsi sám sebou a jsi šťastný :) myslím, že je tam pár podstatných vět, kterých by ses neměl vzdávat, ale držet se jich :))
mimo jiné hledat někoho na vztah nebo sex se moc nevyplácí, většinou to nedopadne podle představ, lepší je si počkat až se někdo objeví :) i když chápu, že abstinence v sexu je dost frustrující :/ :D
a pana F. neřeš, stejně si tak velkou pozornost nezaslouží :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama