Co mě dělá spokojeným?

29. března 2013 v 20:03 | pan Nedostižný |  mé myšlenkové pohnutky
Depresivní počasí, sebevraždy ve zprávách, unavený, špatně najedený, v práci znuděný, srdce na třikrát zlomený
Březen je nakonec úplně jiný, než by se od jarního měsíce, který by měl být nadržený, plný začátků, naděje a samých rozkvětů. Místo toho to byl měsíc nepříjemného počasí s ochutnávkami jara. Já jsem překroutil dvě přátelství, kdy jsem Tymise s pane F. vyděsil, sám se zamiloval a všechno chtěl moc rychle. Nepravidelná strava a opouštění kolektivu, který se mnou byl tři roky, tomu moc nepřidali.

Je celkem jedno jaký březen, ale celou tu dobu jsem ze svých náad vypisoval sem na blog. Včera, když jsme s Ká. pozorovali umělce, řekl jsem si: ,,K čemu mi je ten blog, když se v sobě vlastně nevyznám? Vždyť já se musím znát mnohem víc než ostatní. Jak to, že nevím, jak si udělat dobře? Jek je možné, že já nevím, co potřebuju?"
Často se vracím v článcích, většinou hledám inspiraci k řešení současných problémů. Ptám se, co mě udělalo šťastným, nebo jak jsem reagoval na změny (vztah, škola, práce etc.). Jenže dělám nejspíš chybu. Měl bych spíš bádat po tom, po čem má osobnost touží, co jí dělá šťastnou.
Na začátku února jsem se začal s bavit s panem F., slečnou Upřímnou a Bílým Drdolem. V tu chvíli se mi to moc líbilo, protože mi připomínali lidi ze střední, se kterými sem se bavit chtěl, ale neměl o čem. Nebylo to plnění snu, ale moc mě to těšilo. Taky se mi líbilo, když jsem byl povolán na roli fotografa. Vždycky mě potěší školní úspěch. Velice mě potěšila nabídka na vysokou pozici. Pravdou je, že jsem z toho byl nadšený asi 14 dní. Jo, když se pro něco nadchnu, tak to mě žene kupředu. Jenže to jsou občasná období. Pořád jsem si říkal, že jak sou kamarádi nespolehliví, zkoumal jsem to, jak je vnímám, co od nich potřebuju, ale skutečnost je taková, že je mám hlavně na zábavu, rozveselení a sdílení názorů, myšlenek a volného času. Nadšený na ně rozhodně nejsem a v podstatě mě vztahy nikdy nedělaly šťastným. S touhle myšlenkou jsem od začátku roku nijak nepracoval, pořád jsem jí přehlížel.

Pozice v bývalé práci mi dělala dost dobře, stejně jako jakýkoli úspěch ve škole. Rád taky dělám kontroverzní věci, proto jsem chodils bejvalkou, šel s Tymisem do klubu a klidně riskoval vztah s panem F. Mám rád hezké věci, luxus a bohatství. Jsem rád, když stihnu vše, co si naplánuju. Článek z prosince Nestabilní jasně dokládá to, že ,,nestabilita" se se mnou táhne už dlouho. Vím, že mé filozofování je často zbytečné, ale já se prostě snažím najít nějakou cestu, jak být spokojený. Nostalgické vzpomínky, vztahy, citlivost, cílevědomost jsou pro mě dost škrtící.
Mám volný víkend, budu se učit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama