Ztráta iluzí

18. června 2012 v 0:32 | pan Nedostižný |  mé myšlenkové pohnutky

Jsem jako král, jenže velmi malého králoství, malého bezpečného království s vysokými hradbami. Král, kterému se jeho vlastnictví zdá menší a menší. Ve skutečnosti je ale stále stejně vělké. Ten král, protože chce větší území, podniká nebezpečné cesty za hranice svého bezpečného malého království. Vrací se ztrhaný, zklamaný a zkušený a svého malého království si váží vždycky o něco více.

Taková alegorie na to, jak to teď mám. Studijní neúspěch a zlomené srdce mi dali určitou lekci. Já se z nich chci poučit co nejvíce. Najednou už nesním o penězích, o luxusních ránách, kdy mám dlouhé triko (jen) a piju kafe při pohledu na plnou postel krásných lidí. Nesním o životě v Barceloně, kde se sluncem v tváři vytírám místní záchody a jsem bezhlavě zamilovaný. Nesním o tom, že mě jednoho dne někdo unese a prodá mě do bohatých kruhů, kde sice budu dělat děvku, ale budu obklopen penězi a luxusem. Nesním o tom, že budu bydlet sám a do práce jezdit autem. Nesním ani o velké rodině, kde by spokojensot z dětí a manželky zničily vešekeré pochybnosti.

Ano, já už nesním a to proto, že kdykoliv jsem snu jen přičichnul, bylo to jakobych se nadýchal plynu!

Vzrušivé temné a namyšleně se tvářící prostředí pražských klubů, kde je každý umělec, nosí úplé něco, má buď drdol, nebo velkou vlnu, poslouchá dubstep-electro a žije od 23°° do osmi do rána mě už ani nevzrušuje, sice ano, jsem uchvácen dokonalostí, ale nevzrušuje a nepřitahuje, ikdyž ten jeden zákazník ...........

Včerejší párty mě zklama, to jsem nečekal, vadilo mi že se pilo málo a že se šlo brzo domů, proto jsem Ká. začal posílat pochybné smsky o té další akci. Dnes v práci toho bylo naštestí méně, těším se na zítra.
Bulirexie je díky starostivým rodičům nepředstavitelná, nicméně jím pravidelně. Opět budu muset navštívit knihovnu a taky poštu, kvůli účtu. Chci ušetřit peníze, abych mohl reagovat na změny v rodině...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Creencia | Web | 18. června 2012 v 13:08 | Reagovat

Vzít si ponaučení do budoucna je to nejlepší, co nám neúspěch nebo zklamání nabízejí. A sny se mění. Ale stejně bychom na ně neměli zanevřít, protože co je větší motivací jít dál, než o něčem snít?

2 Es. | Web | 24. června 2012 v 0:40 | Reagovat

těch životních lekcí ještě bude, ale něco nás to naučí a budeme zase o něco chytřejší :-) snít je dobré, ale chce to za tím jít a splnit si to, vytrvat a překonat i ty nejtěžší překážky :-)

3 Pan Unáhlený | Web | 24. června 2012 v 13:03 | Reagovat

Pamatuji si, jak jsi mi kdysi do komentářů napsal, ať si dávám na snění pozor. True story bro, snění je parchant co ti v závěru dá přes držku deziluzí, jak si už několikrát musel ověřit nově vzkříšenej Unáhlenec.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama